Рада може скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва

Ірина Дубровська 13, Лютий 2021, 18:13 64
Рада може скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва

Президент Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти щодо функціонування судової системи, зокрема щодо зменшення повноважень Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента, передає Думка.

Перший законопроєкт передбачає, що всі судові спори, в яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності ОАСК і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного суду. В ОП вважають, що таке врегулювання підсудності “унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб’єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК”.

Другий законопроєкт передбачає перевірку на доброчесність членів Вищої ради правосуддя та врегульовує діяльність служби дисциплінарних інспекторів у складі секретаріату ВРП. Третій документ вносять зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Зеленський додав, що чинне законодавство дозволяє змінювати судову систему та наполягає на якнайшвидшому розгляді вказаних ініціатив.

“Робота судової системи має бути відкорегована…Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту”, – зазначив президент.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро 17 липня провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям.
У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
НАБУ вдруге за рік оголосило в розшук голову Окружного адміністративного суду Павла Вовка.
11 січня Вищий антикорупційний суд відмовив НАБУ у примусовому приводі голови Окружного адмінсуду Павла Вовка, через нібито відсутність доказів отримання ним повістки.
Суддя Вовк відкидає всі звинувачення та не з’являється на судові засідання. Для того, щоб вручити повістку Вовку з викликом на судове засідання 5 січня, НАБУ довелося провести спецоперацію на святкуванні весілля поблизу Києва 24 грудня 2020 року. Але на суд підозрюваний так і не з’явився.
3 лютого суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк з другої спроби задовольнив клопотання детективів НАБУ щодо примусового приводу до суду голови Окружного адмінсуду Павла Вовка.
8 лютого співробітники НАБУ не змогли примусово привезти до суду підозрюваного у спробі захоплення влади голову ОАСК Павла Вовка, оскільки не можуть його розшукати.