Рівненський єпископ Московського патріархату відмовився молитися за здоров’я українців спільно з ПЦУ

ДУМКА 15, Березень 2020, 20:42 684
Рівненський єпископ Московського патріархату відмовився молитися за здоров’я українців спільно з ПЦУ

Єпископ Дубенський, вікарій Рівненської єпархії РПЦ в Україні (УПЦ МП) Пимен відмовився брати участь у спільній молитві за мир із представниками всіх конфесій.

Священник демонстративно залишив приміщення Рівненської ОДА, де зібралися інші служителі церков, просто перед молитвою. За його словами, він це зробив, “щоб не порушувати 10 Апостольське правило”.

Того дня у Рівненській обласній державній адміністрації відбулася зустріч усіх очільників церков області для обговорення можливості проведення богослужінь в умовах карантину.

“Нас просили утриматись від масових заходів – не проводити масштабних Хресних ходів чи молебнів за участю великої кількості людей, розповідати про можливі загрози поширення вірусу”, – зазначає Пимен.

Після обговорення один із очільників протестантської церкви запропонував спільно помолитись за мир і здоров‘я українського народу. Під час молитви були присутні представники протестантських церков та Православної церкви України.

Пимен відмовився.

“Я змушений був покинути залу ОДА в цей момент, адже беручи участь у цій молитві, я б порушив 10 Апостольське правило, яке наголошує : “Якщо хто помолиться з відлученими від спілкування церковного, навіть у домі, сам буде відлучений”, – прокоментував свій вчинок владика Пимен.