“Страшні цифри”: Українців попередили про черговий стрибок тарифів на комуналку

ДУМКА 26, Листопад 2019, 05:45 2652
“Страшні цифри”: Українців попередили про черговий стрибок тарифів на комуналку

Кабінет міністрів України зняв обмеження на зростання тарифів на тепло і гарячу воду.

Як повідомляє Finance.ua експерти вважають, що це є першим сигналом майбутньої хвилі підвищення тарифів на всі комунальні послуги.

На думку експертів, українцям потрібно бути готовими до підвищення тарифів на газ на 30-35% вже в грудні, а от з 1 січня уряд планує майже в 2 рази підняти тарифи на електроенергію.

Також наголошується, що підвищення тарифів з 1 січня 2020 року неминуче.

«Важливо розуміти: зараз ми живемо за формулою прив’язки ціни на газ до імпортного паритету, а з 1 січня 2020 року знімається верхня межа тарифів на природний газ для населення», — заявив економіст Віктор Скаршевський.

Опалювальний сезон розпочався з підвищення цін на європейський газ. Відповідно, почали підніматися тарифи на блакитне паливо для населення.

У листопаді тариф на газ зріс на 14,6%, у грудні зростання ціни на газ очікується в межах 17-20%, тобто подорожчання за 2 місяці складе близько 35%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Кабміні вирішили запропонувати українцям вибирати тариф на газ. Застрахувати тариф від підвищення з 1 січня українці зможуть за ціною близько 7 тисяч гривень за 1 кубометр газу.