Суд скасував штраф каналу “Інтер” за образу воїнів УПА “фашистськими злочинцями”

ДУМКА 4, Липень 2019, 00:05 2553
Суд скасував штраф каналу “Інтер” за образу воїнів УПА “фашистськими злочинцями”

Окружний адміністративний суд Києва 26 червня 2019 року скасував рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про накладення штрафу на телеканал “Інтер” у зв’язку з висловлюваннями ведучих під час трансляції концерту до Дня Перемоги 9 травня 2018 року.

Рішення суду 2 липня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень України. Воно ще не вступило в законну силу-у регулятора є 30 днів на його оскарження.

Ведучий концерту Андрій Доманський заявив в анонсі святкового концерту: “Сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх портрети безкарно проносили у факельної ходи по нашій столиці, де кожен метр полита кров’ю наших співвітчизників”.

11 липня 2018 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення за результатами позапланової перевірки прийняла рішення оштрафувати телеканал “Інтер” на 4 млн грн “за розпалювання ворожнечі в ефірі”.

Суд самостійно проаналізував фрагмент трансляції та виніс рішення про неправомочність санкцій до телеканалу. Аргументація суддів зводиться до п’яти аспектів.

1. Відсутні заклики і розпалювання ворожнечі по відношенню до конкретних людей, громадам і групам, хоча фраза Доманського і містить “мову ворожнечі”.

2. Відсутня пропаганда держави-агресора і дискредитація людей, які боролися проти нацистської та радянської окупації і за незалежність України.

3. Висловлювання ведучих містили оціночні судження, за які ніхто не може бути притягнутий до відповідальності.

4. Телеканал не несе відповідальності за слова осіб, які не є штатними працівниками. Доманський не працював на “Інтері”, його спеціально залучили для ведення концерту.

5. Нацрада не повинна перешкоджати вільному поширенню поглядів. Суд вважає, що регулятор своїм рішенням щодо “Інтера” створює умови для поширення цензури і присвоєння права на висвітлення історичних подій в Україні.