Ціна на російську нафту стала збитковою

ДУМКА 2, Квітень 2020, 02:22 432
Ціна на російську нафту стала збитковою

Витрати на транспортування, оплату експортного мита та інші накладні витрати перевищили середню вартість російської нафти.

Безпрецедентне падіння світових цін на нафту призвело до парадоксальної ситуації на ринку нафти Росії в кінці березня: цінові формули почали відповідати негативним значенням. Ці формули служать основним орієнтиром при ціноутворенні на внутрішньому ринку.

“Котирування Argus fip Західний Сибір ФОРМУЛА в понеділок дорівнювала мінус 1 007 руб./т (fip Нижньовартовськ), а у вівторок — мінус 1 200 руб. / т (fip Нижньовартовськ). Це означає, що витрати на транспортування, оплату експортного мита та деяких інших витрат на ці суми перевищували середню вартість Юралс (cif Роттердам, Аугуста) в ці два дні», – йдеться в повідомленні.

Така ситуація застала зненацька багатьох учасників ринку, так як їх ціни на поставки нафти за контрактами як річним, так і короткостроковим базуються на значенні формули протягом місяця поставки.

Постачальники зазначають, що тривалий період низьких цін сприятиме нульовій або навіть негативній прибутковості продажу нафти в Росії.