У Мінкульті задумалися над припиненням фінансування хору імені Верьовки з бюджету

ДУМКА 21, Жовтень 2019, 12:49 570
У Мінкульті задумалися над припиненням фінансування хору імені Верьовки з бюджету

Заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк висловилася щодо доцільності державного фінансування соцреалістичних проєктів на зразок Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки.

Свою позицію політик висловила на своїй сторінці у Facebook, коментуючи спільний виступ студії “Квартал 95” та хору імені Верьовки про підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

“Цікаве гіпотетичне питання: якщо держава розвернеться з фінансовою підтримкою «до джерел» (нематеріальної культурної спадщини, так сказать) – до відтворення і вивчення фольклорних форм (чим зараз займаються, наприклад, Божичі, Гуртоправці, Гуляйгород, Древо і багато інших), а паралельно відмовиться від фінансування соцреалістичних проєктів, як от хор Верьовки, даючи подібним колективам можливість самостійно виміряти свою «потрібність» глядачу і спроможність, як це роблять зараз інші, скільки сотень чи тисяч обурених громадян волатимуть про нищення «національної» культури? Чи все, що колись було створене державою, треба підтримувати через дихальний апарат і крапельницю спільним коштом? Якщо треба тої шароварщини українському народу, то глядач підтримає її на концертах, правда ж, чи ні?” — зазначила Подоляк.

При цьому вона додала, що “хайп спадає за два дні, потім починаються ходіння по муках, по кабінетах, по комітетах, по депутатах і чиновниках різних відомств, потім наймаються медіатори, PR-агентства, щоб стишили конфлікт, потім у відставку йде той, хто «створив конфлікт», а шаровари і віночки залишаються далі національним фетишем”.

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

Зокрема в ефірі прозвучала пісня, яка починається зі слів “горіла хата-палала, а в Лондоні жінка плакала” із прозорим натяком саме на Гонтареву, як на сьогодні живе та працює в британській столиці. Цю пісню виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий.

Раніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, а міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов зазначив, що виступ 95-ого кварталу та хору ім.Верьовки з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів.