У Нацраді заявили, що зможуть покарати NewsOne лише після телемосту з РФ

ДУМКА 8, Липень 2019, 11:35 424
У Нацраді заявили, що зможуть покарати NewsOne лише після телемосту з РФ

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення зможе відреагувати на порушення закону українськими ліцензіатами, які будуть транслювати телеміст російських пропагандистів, тільки по факту таких порушень.

Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк: “Нацрада має право реагувати виключно на факт. Сьогодні у нас є тільки повідомлення в соцмережах, ролик, поширений російським телебаченням і повідомлення на сайті каналу. Але Нацрада може реагувати на поширення інформації виключно в ефірі телеканалу”.

Провайдерам загрожує штраф в розмірі 25% вартості ліцензії провайдера за трансляцію телемосту з телеканалом “Росія 24”, а українським телеканалам – санкції за порушення галузевого законодавства.

Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк: “Українське законодавство передбачає штрафні санкції для тих, хто поширює цей сигнал, для провайдерів, про що їм нагадуємо. На жаль, санкції за ретрансляцію для мовника парламент упустив”.

Запитувати у телеканалу інформацію про запланований ефір Нацрада не має права, оскільки це може трактуватися як цензура.

Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк: “Нацрада зможе відреагувати тільки тоді, коли ефір відбудеться. Хочу сподіватися на те, що журналісти не стануть здійснювати професійне самогубство і обслуговувати цинічних політиків”.

Нагадаємо, раніше у редакції телеканалу NewsOne, який анонсував проведення телемосту з пропагандистським каналом Росія1, заявили, що планують «спілкуватися з народами двох країн, а не з політиками».

«Треба поговорити — це телеміст між звичайними людьми України і Росії: без політики, без політиків. Кожен зі свого боку повинен зробити крок для припинення війни» — йдеться в заяві телеканалу.

Своє рішення там пояснили «важливістю діалогу між народами України і Росії».

Як заявили на телеканалі, «сьогодні в Україні близько 70% людей чекають прямих політичних переговорів з Росією».