“У Путіна б’ються в істериці”: Данія не погоджує будівництво “Північного потоку-2”

ДУМКА 19, Липень 2019, 04:00 895
“У Путіна б’ються в істериці”: Данія не погоджує будівництво “Північного потоку-2”

Росія звинуватила у порушенні міжнародного морського права Данію, яка не бажає видавати дозвіл на прокладку газопроводу Північний потік-2 в своїй винятковій економічній зоні.

Про це міністр закордонних справи РФ Сергій Лавров заявив німецькій газеті Rheinische Post.

Зазначимо, що “Північний потік – 2” – другий газопровід, який по дну Балтійського моря повинен зв’язати Росію з Німеччиною. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро, його фінансують російський “Газпром” і п’ять європейських компаній.

Прокладати трубопровід через свою територію вже дозволили Німеччина, Фінляндія і Швеція. А от Данія не дозволила.

Копенгаген запросив у оператора проекту додаткову еко-оцінку маршруту газопроводу на південь від о-ва Борнхольм, яка може тривати не один місяць.

Глава МЗС Росії звинуватив владу Данії в тому, що вона зайняла політизовану позицію і тому зволікає з видачею дозволу на прокладку трубопроводу.

Росія розцінює затягування Данією розгляду заявок на будівництво газопроводу Північний потік-2 як порушення принципів міжнародного морського права, заявив Лавров.

“Вважаємо, що затягування розгляду поданих оператором проекту заявок йде врозріз з принципами міжнародного морського права, які дозволяють споруджувати об’єкти енергетичної інфраструктури в морських акваторіях”, — сказав він.

Лавров також зазначив, що у жодної країни, включаючи Данію, не було претензій щодо експлуатації першої нитки “Північного потоку”. Він висловив надію на те, що данський уряд “відмовиться від конфронтаційного курсу і прийме правильні рішення”.