У Зеленського заявили про намір різко скоротити число субсидіантів

ДУМКА 27, Вересень 2019, 01:05 481
У Зеленського заявили про намір різко скоротити число субсидіантів

Чим нижче тарифи, тим менше має бути одержувачів субсидій, вважає нова влада.

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив про те, що в Україні переглянуть систему нарахування субсидій.

Про це він розповів в ефірі одного з телеканалів у четвер, 26 вересня.

За словами Геруса, уряд буде знижувати тарифи і скорочувати кількість субсидіантів.

“У вересні 2019 року ціна на газ для населення буде менше, ніж показники за аналогічний період 2018 року. Відповідно, якщо тарифи зменшуються, значить необхідно урізати кількість субсидіантів”, – пояснив депутат.

Герус пояснив, що в сучасному суспільстві головним поняттям повинна стати звичка спершу оплачувати тарифи та податки, а потім витрачати доходи на все інше.

“В товаристві працює проста формула: твій дохід – витрати на виплату тарифів – оплата податків. Це все, що ти зобов’язаний оплатити. Все інше можна вільно витрачати на кіно, книги і так далі. Тому головне – це доходи. Все починається з них. Чим більше у нас доходи, тим менше ми думаємо про тарифи”, – уточнив Герус.

Раніше повідомлялося, що нова команда Міністерства охорони здоров’я на третину скоротила бюджетні витрати на закупівлю ліків для орфа хворих (люди з рідкісними хворобами).

Зокрема, якщо в 2019 році на дітей хворих на муковісцидоз держава витратила 72, 393 млн грн, то в 2020 планують витратити вдвічі менше-34,822 млн грн.

Також майже вдвічі урізали фінансування дорослих хворих на гемофілію: з 463,73 млн грн в 2019 році до 262 млн грн в 2020 році.