У Зеленського заявили, що Кремль ще не прийняв рішення щодо виборів на Донбасі

ДУМКА 14, Грудень 2019, 18:38 473
У Зеленського заявили, що Кремль ще не прийняв рішення щодо виборів на Донбасі

У Кремлі ще не прийняли остаточне рішення щодо місцевих виборів на окупованому Донбасі.

Про це в інтерв’ю заявив представник України в політичній підгрупі ТКГ в Мінську Олексій Резніков.

“Пропорційно моїм відчуттям, Росія ще для себе не прийняла рішення, що вона взагалі збирається робити. Думаю, вони зважують: повернути нам без контролю над кордоном, провести вибори під дулами автоматів і сформувати місцеві влади, які легітимізують бойовиків, – це для них ідеальний сценарій.

Але ми на нього-то не підемо, як би вони не хотіли. Ми мріяли провести вибори місцеві спільно з усіма іншими в 2020 році восени”, – зазначив юрист.

Рєзніков вважає, що Росія взяла певну паузу, щоб краще придивитися до дій офіційного Києва.

“Думаю, вони зараз дійсно визначаються з тим, що собою являє нова українська влада. Їм теж було цікаво, які ми на переговорах – в першу чергу президент Зеленський, – що буде далі. Тобто, вони за нами спостерігають”, – додав він.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пояснив, який компромісний перехідний варіант спільного патрулювання, забезпечення безпеки Національною поліцією України, спеціальної поліцейської місії ОБСЄ та представникам “територіальних громад” в ОРДЛО, коли там в перспективі відбуватимуться місцеві вибори.

“В Мінських угодах записана “народна міліція”, якої ніде не існує в нашому законодавчому полі. І потрібно це питання якось вирішувати. Зараз існує “народна міліція ЛНР” і “народна міліція ДНР”, але вони ж повинні бути розпущені. І ми знову шукаємо компроміс”, – сказав він

Аваков зазначив, що Україна готова, як тільки буде укладено дипломатами адекватну угоду, своїми поліцейськими силами зайти і забезпечувати порядок.