Українська казна спорожніла до тривожного рівня

ДУМКА 4, Лютий 2020, 19:47 1644
Українська казна спорожніла до тривожного рівня

На єдиному казначейському рахунку (ЄКР) станом на 1 лютого 2020 року залишилося 12,07 мільярда гривень. За місяць залишки коштів скоротилися на 5,5 мільярда гривень або на 31%.

Про це повідомляє Державна казначейська служба України.

Залишки коштів на єдиному казначейському рахунку на 1 січня поточного року становили 17,55 млрд грн, що в три рази менше, ніж на 1 грудня 2019 року.

Мінімальний залишок коштів на ЄКР у 2019 році становив 8,196 млрд гривень (станом на 1 березня), а максимальний – 61,83 млрд гривень — на 1 вересня.

Екс-міністр економіки України Віктор Суслов, коментуючи скорочення коштів у скарбниці уряду, зазначив, що українська економіка переживає не найкращі часи, в тому числі і внаслідок помилкової макроекономічної політики.

“Відомо, що ось ця штучна ревальвація гривні, яка була проведена в другій половині 2019 року, призвела до значного недонадходження коштів від податків імпорту до бюджету. Призвела до потужного удару по промислових підприємствах, призвела до того, що скоротилися обсяги виробництва промисловості.

В цілому за рік там в районі 2%. На кінець року, якщо рахувати по місяцю, то там навіть на 8%. Ну і бюджетна криза почалася ще з грудня 2019 року. Ми знаємо, що уряд був змушений скоротити витрати, обмежити фінансування виконання бюджету по ряду статей”, – сказав він.

Крім того, зазначив експерт, не виплатили в повному обсязі і затримали відшкодування з податків на додану вартість на мільярди.

“Ці проблеми перейшли на січень, коли вже почали виплачувати. Хоча в січні тенденцію до посилення гривні переламали і сталася навіть деяка девальвація, але тим не менш, ситуація не виправлена. Тому проблеми є, в тому числі і з наповненням бюджету. Бюджетна криза нікуди не поділася, вона буде розвиватися і далі.

Але, я думаю, ця одна з причин теми про необхідність зміни міністрів економічного блоку, можливо, міністра фінансів і міністра економіки. Хтось же повинен нести відповідальність за всю цю помилкову економічну, фінансову політику”, – резюмував Суслов.