Українським пенсіонерам почали урізати пенсії навіть за разовий підробіток

ДУМКА 14, Квітень 2020, 06:16 1472
Українським пенсіонерам почали урізати пенсії навіть за разовий підробіток

Пенсіонери, які мають підробіток або отримали гонорар, можуть позбутися надбавок до пенсії, оскільки Пенсійний фонд може зарахувати таку людину до категорії працюючих пенсіонерів. Щоб не позбутися надбавок, і пенсія не зменшилася через підробітки юрист дав поради, як правильно діяти в таких ситуаціях в той час, як на індексацію пенсій і доплату по 1 тис. гривень виділили 30 млрд.

Як приклад, історія мешканки Києва, якій урізали пенсію, тому що вона знялася в телешоу. Тамара Аторіна отримала кілька гонорарів за участь у кіномасовці та телешоу, а її зарахували до офіційно працевлаштованих.

“Інший канал запропонував мені знятися в одному епізоді, так як фактура підходила. Я знялася і отримала невеликі гроші. Це було дві зйомки: одна в 2019 році, друга – в 2018році. За одну я отримала 800 гривень, а за іншу-500”, – розповідає жінка.

І вже наприкінці року жінку неприємно здивувало зниження звичного розміру пенсії. Спочатку на 200 гривень, потім на 400, а в підсумку і всі 900 відкромсали. У Пенсійному фонді впевнені, що не помилилися.

“Мені Вони сказали:”ви ось нам прислали інформацію, що ви працююча”. Я принесла їм книгу трудову, що я не працюю вже з 2010 року”, – говорить Тамара.

У Пенсійному фонді пояснили: жінці не знижували пенсію, а тільки відняли індексацію, яку доплачували протягом двох років.

“У 2008 році вона почала працювати, характер її роботи був періодичний, але роботодавці подали звіт про те, що вказана особа працює. Вона не повідомила нам, і ми це з’ясували пізніше, і перевели її в працюючих пенсіонерів”, – розповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в місті Київ Олена Бойко.

За законом Тамара повинна була попередити Пенсійний фонд про разовий підробіток, каже адвокат Тетяна Романцова. В такому випадку її б не визнавали працевлаштованою.

“Якщо пенсіонер дізнається, що буде десь брати участь, він зобов’язаний за 10 днів повідомити Пенсійний фонд в тому, що будуть обставини, які змінюють статус пенсіонера. Пенсійний фонд в даному випадку правильно вчинив”, – говорить адвокат.

Вже в цьому місяці Тамару повернуть в категорію непрацюючих. Але право на доплату жінка втратила, поки уряд не проіндексує пенсії знову. Тобто до травня.