Уряд ухвалив рішення про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу. ДОКУМЕНТ

Ірина Дубровська 12, Серпень 2020, 16:33 101
Уряд ухвалив рішення про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу. ДОКУМЕНТ

Кабінет міністрів ухвалив законопроект “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”. Це означає, що дані паспорти поступово вилучатимуться з обігу, а їх замінять пластикові картки.
Як інформує “Думка”, дане рішення прийняте на засіданні Кабміну 12 серпня.

Відповідно до законопроекту, термін дії паспорта встановлено:

– для осіб віком від 16 до 25 років – до дня досягнення особою 25-річного віку;

– для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;

– для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності закону до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 45-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.

Тому, коли настане час змінювати фото в паспорті, документ у формі книжечки замінять на пластикову картку. Нові паспорти видаватимуть лише у вигляді пластикових карток.

Слід зазначити, що отримання карток посвідчення особи (ID-карток) для українців стало можливе з 1 листопада 2016 року.

Кабмін схвалив проєкт закону про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу 01Кабмін схвалив проєкт закону про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу 02