В окупованому Криму припинось водопостачання населених пунктів

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 18:57 79
В окупованому Криму припинось водопостачання населених пунктів

В окупованому Криму біля Сімферополя, в місцях масового проживання кримських татар вже декілька діб не постачається питна вода.

Про це в Фейсбуці написав кримськотатарський активіст, колишній політв’язень Ісмаїл Рамазанов, передає Думка.

«У тимчасово окупованому Криму в місцях масового поселення корінного кримськотатарського народу окупаційна влада РФ навмисно відключає питну воду», – написав Рамазанов.

За його словами, в селищах компактного проживання кримських татар під Сімферополем, таких як Кам’янка, Хошкельди, Біле, Акрополіс, вже декілька діб немає постачання питної води.

Крім того, вже дві доби немає води в місцевій школі селища Зуя Білогірського району, повідомляє в Фейсбуці адвокат Маммет Мамбетов.

Як вважає колишній політв’язень, таким чином окупаційна влада чинить тиск на кримських татар, навмисно робить життя у Криму нестерпним, «щоб люди добровільно залишали свої землі».

«Вимагаю, щоб світове суспільство звернуло увагу на навмисний тиск на корінний народ Криму, вже не лише переслідуваннями, обшуками та арештами», – написав Рамазанов.

Активіст заявив, що РФ грубо порушує Женевську конвенцію як «країна, яка окупувала частину території іншої країни і відповідає за все, що там відбувається».

«Тільки деокупація Криму зупинить знущання над моїм народом», – вважає активіст.

Як повідомлялося, в окупованому Криму через посуху і обміління водойм з 24 серпня в Сімферополі почали отримувати воду за графіками.

До 2014 року Україна забезпечувала 85% потреб Криму в прісній воді завдяки Північно-Кримському каналу, що з’єднує Дніпро з півостровом. Після окупації Криму Росією постачання води до Криму було припинено.

Моніторингова місія ООН в Україні неодноразово заявляла про необхідність доступу її експертів на територію окупованого півострова, підкреслюючи, що Росія несе основну відповідальність за забезпечення водопостачання півострова.

Як повідомлялось раніше, Росія перебудувала в окупованому Криму базу зберігання на випадок війни і аеродром для бомбардувальників, здатних переносити ядерну зброю.

Крім того, глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Росія здійснює тиск на керівництво іноземних держав, щоб запобігти участі їх представників в саміті “Кримська платформа”. Дипломатична зустріч має відбутися напередодні 30-річного ювілею Незалежності із залученням міжнародних партнерів України.