В Україні через впровадження 5G, в рази збільшили норми електромагнітного випромінювання

Ірина Дубровська 31, Січень 2021, 20:38 56
В Україні через впровадження 5G, в рази збільшили норми електромагнітного випромінювання

Міністерство охорони здоров’я підвищило норми випромінювання, що дозволить покращити якість мобільного зв’язку та швидкісного інтернету.

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

“У співпраці з Мінцифрою, МОЗ видав Наказ “Про затвердження Зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” з 13 мкВт/см2 до 100 мкВт/см2″, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, підвищення норм дозволить збільшити потужність існуючих станцій, що сприятиме покращенню рівня сигналу там, де вже є покриття, збільшенню радіусу дії базових станцій (розширенню покриття), а також додасть на існуючих локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить впровадження 5G.

“Нинішні норми все ще далекі від тих, що є у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їхнього підвищення тривав майже рік. Сподіваюся, що за три роки, ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами”, – сказав заступник міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Наголошується, що випромінювання базових станцій є безпечним для здоров’я. Аби переконатися у цьому Мінцифри провело власне дослідження з вимірюванням випромінювання базових станцій разом з Українським державним центром радіочастот у липні минулого року.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо впровадження технології мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G) в Україні до кінця 2021 року.