В Україні планують змінити облік трудової діяльності

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 22:06 31
В Україні планують змінити облік трудової діяльності

Кабінет міністрів України ініціював осучаснення обліку трудового стажу. Відповідно до поданого законопроєкту №3623, який у вересні 2020 року вже було ухвалено в першому читанні, в Україні скасують необхідність ведення паперових трудових книг, а призначати пенсії будуть без звернення.

Законопроєктом, зокрема, пропонуються наступні нововведення:

Паперові трудові книжки не будуть знищуватись, втім, у підприємств не буде обов’язку їх зберігати.
У випадку, якщо ви захочете зберегти паперову книжку, ви зможете це зробити. Роботодавець зобов’язаний повернути оригінал паперової книжки працівнику під підпис. Якщо ж працівник захоче далі робити в ній записи про прийняття на роботу та звільнення з неї, роботодавець має вносити відповідні відомості.
Протягом п’яти років інформація із трудових книг буде переноситись у спеціальний реєстр.
Втім, наразі немає висновку про те, чи зібрані дані будуть захищеними. Про це повідомив Головний науково-експертний комітет Верховної Ради України. На думку експертів, подібний реєстр можна було створити на базі Пенсійного фонду, втім, ініціатори законодавчих змін вирішили сформувати його на основі Фонду соцполітики, звідки були звільнені голова та його заступники.

Читайте також:

У випадку, якщо законопроєкт ухвалять в цілому, при оформленні на нову роботу необхідно буде мати паспорт, ідентифікаційний код та деякі документи, які законно вимагатиме роботодавець, приміром, довідка про медичний огляд. Крім того, нарахування пенсії буде відбуватися автоматично, для цього не потрібно буде збирати документи та підтверджувати свій стаж. Також українці зможуть виключити період роботи з низькою зарплатою. В інтернеті можна буде отримати електронний документ, де буде зазначено набутий стаж роботи.

Передбачається, що відповідна реформа в перспективі скоротить витрати роботодавців на ведення паперового документообігу та спростить доступ до інформації про стаж для призначення необхідних виплат за загальнообов’язковим страхуванням.