З першого квітня в Україні вводяться спеціальні “зони тиші”

Володимир Маркопольский 31, Березень 2021, 06:29 75

В Україні з 1 квітня вводиться сезон тиші – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму і занепокоєння для диких тварин і птахів. Триватиме він до 15 червня.

Про це повідомляє КО “Київзеленбуд” у Facebook.

“У квітні-травні у птахів і диких тварин починається період розмноження, з’являються дитинчата. Сторонній шум і шум може налякати малюків і їх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо або нору.

Щоб не турбувати їх, щорічно з 1 квітня по 15 червня в Україні вводиться сезон тиші – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму і занепокоєння”, – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що під час сезону тиші заборонено стріляти, проводити вибухові роботи, санітарні рубки лісу, ралі та інші змагання на транспортних засобах, запускати феєрверки, використовувати моторні маломірні судна.

За порушення сезону тиші передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 кодексу України Про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України виключило з Червоної книги водяний горіх.