Вражає цинізм: делегація Нідерландів голосувала за повернення РФ в ПАРЄ, наплювавши на жертв MH17

ДУМКА 25, Червень 2019, 04:20 1941
Вражає цинізм: делегація Нідерландів голосувала за повернення РФ в ПАРЄ, наплювавши на жертв MH17

Російську резолюцію підтримали 118 депутатів.

118 членів Парламентської асамблеї Ради Європи проголосували за повернення Росії до роботи в організації без жодних обмежень.

Результати голосування оприлюднені на сайті Асамблеї. З них видно, що у повному складі за російську резолюцію проголосували делегації з таких країн, як Австрія, Азербайджан, Франція, Ісландія, Іспанія, Італія, Норвегія, Португалія, Сербія, Словаччина, Туреччина та інші.

Майже повністю підтримали повернення Росії до ПАРЄ делегати з Німеччини, Швейцарії, Чехії, Молдови, Нідерландів, Вірменії та інших.

Із 62 делегатів, які виступили проти, у більшості своїй представляли Польщу, Грузію, Латвію, Литву, Естонію, Велику Британію, Швецію. Українська делегація у повному складі також проголосувала проти російської резолюції.

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що найбільше її вразили голландські депутати.

“Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків…”, – написала вона у Facebook.

Геращенко вважає, що українська делегація – “більші європейці, насправді, ніж ті, хто забув своїх вбитих Росією співвітчизників. Продали пам‘ять – заради внеску Росії в РЄ”.

Нагадаємо, що парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює правила ПАРЄ і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема щодо Росії. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Проект цієї резолюції регламентний комітет ПАРЄ ухвалив 3 червня. Розгляд поправок до документа, запропонованих членами української делегації та їхніми союзниками, розпочався близько 20:00 24 червня і тривав майже шість годин.

Доповідачкою з цього питання була бельгійка Петра де Суттер, головувала на засіданні президентка ПАРЄ, швейцарка Ліліан Морі-Паск’є.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявляла, що відновлення в правах делегації Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи можливе лише за певних умов.

«Що стосується повернення Росії в Раду Європи, у нас були різні думки. Ми мали зважити дві речі. Це, по-перше, порушення міжнародних прав стосовно України. Це проблема, яку не можна залишити поза увагою міжнародного співтовариства. Але для повернення Росії треба виконати певні умови, це не буде виконано за будь-яку ціну», – сказала Меркель на спільному з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в Берліні минулого тижня.