Ющенка підозрюють у розкраданні казни, на черзі арешт майна

Ігор Богун 8, Липень 2019, 09:20 90
Ющенка підозрюють у розкраданні казни, на черзі арешт майна

Генеральна прокуратура України подала на Ющенка до суду зі звинуваченням у розтраті 540 мільйонів та просить арештувати його майно.

Про це повідомив керівник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
“В рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Ющенка у пособництві Януковичу у заволодінні Межигір’ям слідчий Генпрокуратури звернувся до суду з проханням накласти арешт на майно Ющенка” – прокоментували у ГПУ.

Горбатюк розповів, що клопотання про накладення арешту на майно колишнього президента надіслано до Печерського районного суду міста Києва, про коли саме відбудеться розгляд справи наразі не відомо.

Як повідомлялося раніше,ще 24 травня цього року уході досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритому 25 грудня 2015 року, було складено письмове повідомлення про підозру Ющенкові.

Сам Віктор Ющенко не заперечує, що отримав підозру, але відкидає звинувачення і вважає, що всі засновані на політичній основі.

Крім цього, третього президента України підозрюють у заволодінні не лише спорудами на території резиденції “Межигір’я” , а й будинком у с. Нові Петрівці (Київська область) та ділянками землі загальною вартістю понад 540 мільйонів гривень.

“Це обов’язок слідчого. Тут варіантів немає: якщо стаття передбачає конфіскацію, то слідчий зобов’язаний до суду вжити заходів для арешту майна. Всього, що наявне. Не тільки те, що охоплюється сумою збитків”, – констатував Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, що на початку червня 2019 року Генеральна прокуратура України висунула Віктору Ющенку підозру (за ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) у розтраті майна у рамках справи про президентську резиденцію “Межигір’я”.

Слідчі вважають, що Віктор Ющенко діяв у змові з Віктором Януковичем, вивівши “Межигір’я” з-під підпорядкування Державному управлінню справами до сфери відповідальності Кабінету міністрів. Так, у 2007 році Кабмін передав “Межигір’я” до статуту ДП “Надра України”, котре вивело резиденцію з державної власності.