З ГПУ звільнили слідчого, який розслідував справу про розтрату держкоштів Богданом

ДУМКА 3, Листопад 2019, 20:06 10642
З ГПУ звільнили слідчого, який розслідував справу про розтрату держкоштів Богданом

Генеральна прокуратура звільнила слідчого, який розслідував справу про можливу причетність голови Офісу президента Андрія Богдана до розтрати 32 млн гривень держкоштів.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Прямий” сказав колишній начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Слідчого у цій справі звільнили одним із перших, і це такий серйозний аргумент, що вони таким незаконним способом хочуть захиститися від кримінального переслідування”, – повідомив він.

Горбатюк зазначив, що Богдана було допитано у цій справі і він зараз фігурує в ній як свідок.

Розслідування справи заблоковано, оскільки  керівництво Генпрокуратури відмовляється підписувати проєкти підозр суддям, що фігурують у цьому кримінальному провадженні.

За даними джерел Управління спецрозслідувань Генпрокуратури розглядало питання вручення підозри Богдану.

Богдана підозрюють у порушенні закону під час роботи в Кабміні Миколи Азарова.

Так, на думку слідства, чинний голова Офісу президента сприяв винесенню судами рішень про незаконне стягнення з України 3,1 млрд гривень за держгарантіями корпорації “Єдині енергетичні системи України” перед Міністерством оборони Росії.

Це було здійснено для притягнення до кримінальної відповідальності ексголови ЄЕСУ і лідера партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

Богдан готував юридичні матеріали Кабміну в цьому процесі й допустив незаконне стягнення держкоштів, не повідомивши до прокуратури про злочин.

Через ці судові рішення Україна виплатила Росії близько 32 млн гривень.