ЗМІ дізналися про підозріле підвищення чоловіка Венедіктової та незадеклароване майно. ВІДЕО

ДУМКА 23, Квітень 2020, 23:42 3104
ЗМІ дізналися про підозріле підвищення чоловіка Венедіктової та незадеклароване майно. ВІДЕО

ЗМІ виявили білу пляму в електронній декларації сім’ї Венедіктових. Вони зареєстрували помешкання в Харкові, проте насправді живуть у Києві.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова за останній рік змінила кілька високих посад у державних органах, майже паралельно з нею на підвищення пішли її чоловік та брат.

Про це йдеться в розслідування програми «Схеми».

За даними журналістів, рідний брат Венедіктової Сергій Венедіктов викладає на юридичному факультеті Національного університету імені Тараса Шевченка.

До цього, за даними джерел у податковій, він кілька років працював на бізнес родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його близького соратника, колишнього депутата Ігоря Котвіцького.

Про непересічну роль Венедіктового у бізнесі Авакова-Котвіцького вказує й той факт, що у 2015 році Котвіцький особисто виписав довіреність на ім’я Сергія Венедіктова «на ведення справ учасника публічного акціонерного товариства».

Сергій Венедіктов відмовився відповісти на запит журналістів, а в МВС заявили, що «Арсен Аваков, за його особистою інформацією, не знайомий з переліченими в запиті особами».

Як з’ясували Схеми, чоловік Ірини Венедіктової, Денис Колесник, отримав підвищення після обрання Венедіктової народним депутатом. У листопаді 2019 року його перевели з посади начальника відділу протидії кіберзлочинам у Харківській області на посаду заступника начальника департаменту кіберполіції Нацполіції України та підвищили у званні до полковника.

Журналісти також виявили білу пляму в електронній декларації сім’ї Венедіктових. Вони зареєстрували помешкання в Харкові, проте насправді живуть у Києві. Дані щодо користування нерухомістю у столиці в їхніх деклараціях за минулий рік відсутні.

«Це означає, що дуже велика вірогідність того, що як Ірина Венедіктова, так і її чоловік, банально не задекларували об’єкт нерухомого майна, яким вони користувалися, незалежно, на якій це угоді було — чи це право оренди, чи це право користування, чи інше безоплатне право», — пояснив виконавчий директор громадської організації Антикорупційний штаб Сергій Миткалик.

Журналісти Схем встановили, що Венедіктова переселилася у будинок на вулиці Круглоуніверситетській в центрі Києва, де оренда квартири стартує від $2,5 тисяч на місяць. А квартири оцінюються в $500−750 тисяч.

Венедіктова відмовилася напряму відповідати на питання про помешкання, переадресувавши всі запити в Офіс генпрокурора.

За її словами «все, що відбувається в моєму приватно-публічному житті – все відображається таким чином, як треба».