Американські судна з газом для Азії розвернулися і пливуть до Європи

ДУМКА 22, Грудень 2021, 12:55 302
Американські судна з газом для Азії розвернулися і пливуть до Європи

Судна, що перевозять природний газ в Азію, розгорнулися в Європу після зльоту цін на блакитне паливо до нового максимуму.

Судна, що перевозять зріджений природний газ, призначений для Азії, змінили курс в середині рейсу, щоб відвезти його європейським споживачам, готовим платити більше, так як ціни по всьому регіону побили нові рекорди, пише Financial Times.

Протягом року Китай, Японія і Південна Корея перекуповували паливо у європейців за рахунок поставок суперохолодженого палива для електростанцій, проте тепер власники газовозів, що прямували в Азію, повертають їх до Європи, щоб заробити на різкому стрибку цін.

Ці переміщення включають і перенаправлення американських суден зі зрідженим природним газом, що прямують в Азію. Також на цьому тлі очікується перша поставка австралійського скрапленого природного газу в Європу більш ніж за десятиліття.

Згідно з даними агентства Platts, різниця між європейськими та азіатськими цінами в даний момент є найбільшою за всю історію спостережень.

Спотові поставки СПГ в Європу оцінювалися приблизно в 48,5 долара за 1 млн британських теплових одиниць в порівнянні з 41 доларом за 1 млн одиниць в Азії. У жовтні і листопаді ціни в Азії були в середньому на 5 доларів за 1 млн одиниць вище, ніж у Європі.