Франція направляє в Афганістан сили спецназу та два військові літаки

ДУМКА 17, Серпень 2021, 08:39 154
Франція направляє в Афганістан сили спецназу та два військові літаки

Президент Франції Еммануель Макрон заявив у понеділок, що направить в Афганістан два військові літаки і сили спецназу.

“Я прийняв рішення відправити два військові літаки і бійців спецназу. Вони будуть на місці в найближчі години”.

“Афганістан не повинен знову стати святилищем тероризму, яким він був. Це умова світу”.

“Терористичні групи присутні в Афганістані і будуть прагнути отримати користь з дестабілізації. Рада Безпеки ООН має надати відповідальну і єдину відповідь”.

Французький лідер зазначив, що направляє літаки і спецназ для того, щоб допомогти в евакуації, яка проводиться при співпраці з американськими силами в аеропорту Кабула.

Президент також заявив про наміри разом з ФРН та іншими європейськими країнами просувати ініціативу з протидії незаконним міграційним потокам з Афганістану. Він додав, що в понеділок обговорив цю тему з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Макрон зазначив, що не можна допустити, щоб Афганістан, влада в якому захопив рух “Талібан”, знову став притулком для терористичних угруповань.

Він додав, що має намір зробити ряд ініціатив у взаємодії з іншими європейськими державами і союзниками із продовженню боротьби проти ісламістського тероризму у всіх його формах.

Виступ Макрона відбувся після проведеної ним наради ради оборони, на якій обговорювалася ситуація в Афганістані після захоплення країни рухом “Талібан”.

Французький президент повідомив, що обговорив з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном перспективу боротьби проти тероризму і пообіцяв спільні ініціативи “в найближчі години”.

“Повернення до стабільності буде здійснене через такі політичні та дипломатичні дії в Раді Безпеки”, – пояснив Макрон.