На ядерній станції в Ірані – аварія. Підозрюють теракт

consaidin 11, Квітень 2021, 18:43 160
На ядерній станції в Ірані – аварія. Підозрюють теракт

На іранському ядерному комплексі в Натанзі сталася аварія через проблеми з електророзподільною мережею. Це сталося через день після того, як там запустили нові передові центрифуги для збагачення урану.

Об’єкт Натанз, який знаходиться в пустелі в центральній провінції Ісфахан, є центральним елементом програми збагачення урану в Ірані і контролюється інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (IAEA). Про це повідомляє Reuters.

Відзначається, що жертв і забруднення в результаті аварії немає. Постраждала тільки електроенергія на об’єкті.

Пізніше віце-президент Ірану, керівник організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі сказав, що аварія в розподільній електромережі на ядерному об’єкті в іранському місті Натанз сталася в результаті терористичного акту.

“Іран засуджує цей огидний акт і нагадує міжнародному співтовариству і МАГАТЕ про необхідність боротися з подібними проявами ядерного тероризму”, – цитує його агентство Fars.

Політик додав, що” Іран залишає за собою право на відповідні дії щодо винних ” у тому, що трапилося.

У липні минулого року на цій ядерній станції виникла пожежа, яка, на думку уряду, була спробою саботувати ядерну програму Ірану. У 2010 році комп’ютерний вірус Stuxnet, який, як вважають, був розроблений США та Ізраїлем, був виявлений після того, як він був використаний для нападу на об’єкт.

Нагадаємо, раніше в США заявили про готовність скасувати частину санкцій проти Ірану

Читати також: У США заявили про готовність скасувати частину санкцій проти Ірану

Джерело