“Нема технологій”: Росія через санкції зупинила розробку найбільшого родовища газу

ДУМКА 22, Червень 2019, 05:51 377
“Нема технологій”: Росія через санкції зупинила розробку найбільшого родовища газу

У Росії немає технологій і обладнання для розробки шельфу Баренцева моря, пише Олександр Коваленко.

Російський «Газпром» ліквідував дочірню компанію Shtokman Development AG, яка займалася проектом розробки і введення в експлуатацію Штокманівського родовища на шельфі Баренцева моря. Газоконденсатного родовища яке вважається одним з найбільших у світі, з розвіданими запасами в 4 трлн кубометрів.

Про це військово-політичний експерт Олександр Коваленко (Злий Одесит) пише на своїй сторінці в Живому журналі.

За його словами, на таке рішення “Газпрому” вплинула низка факторів:

По-перше, сланцевий бум в США і експансія їх зрідженого природного газу на ринок. По суті, розробка і видобуток на Штокманівському родовищі не склали б конкуренції дешевому, в порівнянні з російським, СПГ з США.

По-друге, санкції, з-за яких партнери «Газпрому» з розробки Штокманівського родовища французька Total і норвезька Statoil відмовилися про співпраці, тим самим позбавивши російську монополію доступу до необхідних технологій. У самої ж Росії немає технологій і обладнання для розробки даного шельфу.

Таким чином, «Газпром» опинився в черговий раз за бортом світових тенденцій. Не бачити йому експортного потенціалу СПГ США, так само як і можливості освоювати настільки жаданий і багатий шельф, резюмує військово-політичний експерт.