Троє дітей померли в Нью-Йорку від синдрому, пов’язаного з COVID-19 і ще 85 подібних випадків розслідують

ДУМКА 11, Травень 2020, 12:32 1911
Троє дітей померли в Нью-Йорку від синдрому, пов’язаного з COVID-19 і ще 85 подібних випадків розслідують

Експерти вже не впевнені в тому, що коронавірус не несе смертельну небезпеку для дітей.

Губернатор штату Ендрю Куомо повідомив про смерть п’ятирічної дитини, хворої на коронавірус, який в результаті привів до ускладнення у вигляді синдрому з симптомами токсичного шоку і хвороби Кавасакі. В цілому по штату, коронавірус забрав життя як мінімум трьох молодих людей.

За словами Куомо, він стурбований тим, що останній випадок з появою синдрому у дитини означає збільшення ризику для дітей, які раніше вважалися в значній мірі несприйнятливими до важких форм COVID-19, респіраторного захворювання, що викликається коронавірусом.

Губернатор розповів, що владі штату зараз відомо про 73 випадки, коли у дітей, що заразилися COVID-19, спостерігалися прояв симптомів того ж синдрому – в першу чергу, запалення кровоносних судин, що, в свою чергу, може викликати проблеми з серцем. У неділю чиновник повідомив в Twitter, що розслідуються 85 випадків.

Куомо сказав, що у хворих дітей при тестуванні на COVID-19 був отриманий позитивний результат, проте симптоми, за його словами, з’явилися вже після того, коли пацієнти були госпіталізовані.

Назвавши це “дійсно тривожною” подією, губернатор сказав, що експерти раніше перебували під враженням, що молоді люди не схильні до ризику коронавіруса.

“Ми більше не впевнені в цьому, – сказав він – Цілком можливо, що це тривало протягом декількох тижнів, і [цей синдром] ні діагностований як пов’язаний з COVID”.

За словами Куомо, департамент охорони здоров’я Нью-Йорка разом з Нью-Йоркським геномним центром і Університетом Рокфеллера намагається з’ясувати, чи існує генетична основа для появи синдрому, випадки якого вперше були зареєстровані в Великобританії, Італії та Іспанії.

Федеральні Центри з контролю і профілактиці захворювань попросили Нью-Йорк розробити національні критерії для виявлення синдрому.

Синдром викликає симптоми токсичного шоку, а також схожий з хворобою Кавасакі, яка призводить до лихоманки, шкірних висипань, набряків залоз, а у важких випадках – до запалення серцевих артерій. Хвороба Кавасакі вражає в основному немовлят і дітей віком від 1 до 5 років, її походження невідоме.

Вчені все ще намагаються визначити, чи пов’язаний синдром з новим коронавірусом, тому що не у всіх дітей з цим синдромом був діагностований COVID-19.