У Празі облили кетчупом російське посольство

Галинка Антонюк 18, Квітень 2021, 14:28 45

У ніч на неділю, 18 квітня, 7 осіб розмазували кетчуп по огорожі російського посольства в столиці Чехії. Їх затримала поліція Праги.

Про це в Twitter повідомив представник поліції Ян Данек.

За його словами, поліцейський автопатруль побачив на площі Бориса Нємцова, де знаходиться російське посольство, сім осіб, які “здійснювали неправомірні дії на території власності”.

Пізніше всіх їх доставили в поліцейську дільницю. Вони заявили, що кетчуп повинен був символізувати кров двох чехів, загиблих під час вибуху на складі боєприпасів у жовтні 2014 року.

Місцеві ЗМІ також повідомляють, що протягом ночі під стінами посольства Росії група людей співала патріотичні пісні, а вранці перед будівлею з’явилися студенти з антипутінськими банерами.

Зазначимо, напередодні прем’єр-міністр країни Андрій Бабіш заявив, що чеські правоохоронці мають “обґрунтовані підозри в причетності співробітників російської спецслужби ГРУ до вибуху комплексу боєприпасів у місті Врбетіце в Злинській області”. Поліція оголосила в розшук 2 громадян РФ, яких вважають причетними до вибухів. Ними виявилися ті ж офіцери, яких підозрюють у спробі отруєння Скрипалів у Солсбері в 2018 році.

В результаті Чехія вислала 18 російських дипломатів, які підозрюються в роботі на спецслужби РФ. Рішення прийняв міністр закордонних справ Ян Гамачек.

Читати також: Вночі у Польщі знайшли дитину, яка гуляла вулицею в одних лише підгузниках

Джерело