Вперше в історії заступником секретаря Синоду єпископів у Ватикані стала жінка

Ірина Дубровська 7, Лютий 2021, 16:25 64
Вперше в історії заступником секретаря Синоду єпископів у Ватикані стала жінка

Вперше в історії заступником секретаря Синоду єпископів стала жінка. Сестру Наталі Бекварт призначив на цю посаду Папа римський Франциск.

Про це повідомляє сайт Vatican News, інформує Думка.

Синод єпископів, який в даний час очолює кардинал Маріо Греч – установа, заснована Папою Павлом VI в 1965 році у відповідь на бажання батьків Другого Ватиканського Собору зберегти дух колегіальності, породжений соборним досвідом.

Сестра Наталі Бекварт стала першою жінкою, яку призначено на цю посаду.

“З призначенням сестри Наталії Бекварт і її можливістю брати участь з правом голосу прочинених дверей. Подивимося далі, які кроки можна буде зробити”, – сказав генеральний секретар Синоду єпископів.

Також в середині січня Папа Римський Франциск підписав указ, в якому розширив права жінок на участь в богослужбового життя церкви. У жінок з’явилося право виконувати функції читців і аколітов – служити біля вівтаря і роздавати причастя під час богослужіння.

Раніше повідомлялося, що Папа Римський Франциск заснував міжнародний день дідусів і бабусь. Свято буде відзначатися в четверту неділю липня.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск, зробив досить дивний та не логічний вчинок під час зустрічі з президентом Російської Федерації, вручивши Володимиру Путіну медаль “Ангел-хрнатиель миру”.