ЗМІ розкрили суму угоди Google з французькими видавцями

Володимир Маркопольский 13, Лютий 2021, 02:22 53
ЗМІ розкрили суму угоди Google з французькими видавцями

Корпорація Google погодилася виплатити $ 76 млн протягом трьох років групі новинних видавців Франції, щоб покласти край більш ніж річній суперечці про авторські права.

Про це повідомляє 12 лютого агентство Reuters.

Про угоду, підписану між Google і Alliance de la presse d information generale (APIG) стало відомо ще влітку 2020 року, але фінансові умови за нього не розголошувалися. Це викликало невдоволення у багатьох французьких ЗМІ, які визнали угоду непрозорою.

Американський інтернет-гігант пішов на поступки в переговорах з видавцями після рішення, винесеного французьким Антимонопольним відомством.

Воно зобов’язує Google платити місцевим виданням і новинним агентствам відповідно до прийнятої ЄС директивою про авторське право в єдиному цифровому просторі. Директива передбачає, зокрема, виплату компенсацій за фрагменти новин, що використовуються в результатах пошуку.

Відзначається також, що агентство Agence France-Presse (AFP) та інші французькі новинні агентства, що не входять в APIG, не беруть участь в угоді і продовжують наполягати на різних діях проти Google.