“Нафтогаз” відмовив майже всім держустановам у підписанні договору на постачання пільгового газу

ДУМКА 26, Жовтень 2021, 11:17 90
“Нафтогаз” відмовив майже всім держустановам у підписанні договору на постачання пільгового газу

Комунальні установи, які фінансуються з бюджету, не можуть підписати договір з “Нафтогазом” про пільгові постачання газу, оскільки практично всі заявки були відхилені.

Про це заявив журналіст Юрій Винничук, передає “Думка“.

Він заявив, що з усіх установ, які подавали відповідні заявки, більше 90% були відхилені “Нафтогазом” з різних причин. Таким чином ці установи не зможуть отримати пільговий газ по 16.55 грн, згідно з меморандумом, який раніше був підписаний з офісом президента.

Винничук нагадав, що 30 вересня, президент Володимир Зеленський підписав спеціальний меморандум, в якому “Нафтогаз” зобов’язався підписати спеціальні договори з комунальними установами на пільгові поставки газу. Ціна газу повинні становити 16.55 грн і діяти до грудня 2022 року.

За місяць заявки подали майже 2.5 тис державних установ, проте тільки 225 пакетів документів будуть підписані. Документи від інших установ відхилили з різних причин. Практично всім держустановам відмовили через нібито неповний або неправильно оформлений пакет документів.

Журналіст нагадав, що всього підписати відповідні договори планували понад 12 тисяч державних установ, однак з такими темпами прийому документів, люди не зможуть розпочати опалювальний сезон вчасно. Школи, лікарні, дитячі садки можуть залишитися без опалення на невизначений термін.

Ряд державних установ, а саме школи і деістскіе сади пішли на тимчасові канікули, до вирішення ситуації з опаленням і в зв’язку із зростанням захворюваності на коронавірус. Але лікарні та військові частини не можуть цього зробити. Разом з тим, деякі постачальники газу, які не можуть постачати його за пільговими цінами, пропонують поставки за ціною 45 тисяч гривень за тисячу кубометрів і намагаються затягнути з розірванням договорів, які були підписані раніше.

Нагадаємо, раніше народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Вікторія Сюмар заявила, що влада президента Володимира Зеленського за два з половиною роки довела країну до такого стану, що Україна стоїть перед можливою загрозою повернуться на “газову голку РФ”, а всі свої провали намагається прикрити фейками проти опозиції.

Також ми повідомляли, що Україна може позбутися майже всього газу в своїх сховищах, якщо суд стане на бік олігарха Ігоря Коломойського, який може отримати від 9 до 15 мільярдів кубометрів.