Саакашвілі заявив, що політика уряду не причина втрати інвесторів Україною

consaidin 2, Липень 2020, 23:05 312
Саакашвілі заявив, що політика уряду не причина втрати інвесторів Україною

Експрезидент Грузії вважає, що реформа судової системи важливіша за кадрові перестановки в Нацбанку.

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ та експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі прокоментував зниження індексу інвестиційної привабливості України. Головною причиною цього, на його думку, є втрата довіри до судової влади.

Про це Саакашвілі сказав в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

“У нас набагато ширше проблеми, ніж Національний банк. Сьогодні опублікований індекс інвестиційної привабливості України. Я хочу сказати, що за останній рік він знизився. І він знизився не через політику уряду або відсутності політики, він знизився не через політичних змін в країні”, – сказав він.

Серед причин зниження інвестпривабливості Саакашвілі назвав судову владу і корупцію, підкреслюючи необхідність реформувати судову систему.

“Тому, мені здається, що зараз морочитися, буде Смолій або будь-який інший … Добре б, якщо новий голова був нормальним, незалежним від політики солідним економістом, який не зробить дурість”, – заявив експрезидент Грузії. Однак додав, що на персонах зациклюватися не потрібно.

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. Долар на міжбанку після заяви Смолія про відставку стрибнув на 27 копійок. Однак у Мінфіні заявили, що це має стабілізуватися, а відставка Смолія не повинна на це вплинути.