Венедиктова підтвердила законність націоналізації Приватбанку

Ірина Дубровська 25, Квітень 2020, 18:01 114
Венедиктова підтвердила законність націоналізації Приватбанку

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова фактично визнала законність націоналізації “ПриватБанку”, і її виступ однозначно вказує на позицію держави в цьому правовому спорі: не віддавати Коломойському і власникам депозитів жодних коштів “Привату”.

Також Венедиктова не збирається повертати Суркісам кошти з депозитів у розмірі 250 млн доларів.

Чоловік Венедиктової Колесник пішов на підвищення в Нацполіції, щойно вона потрапила в політику, – ЗМІ.

“Сім’я позивачів (маються на увазі Суркіси. – Ю.Б.) під час націоналізації “ПриватБанку” потрапила під ознаки пов’язаних з банком осіб, з усіма визначеними законодавством наслідками. До них був застосований загальноєвропейський механізм. Він дозволяє врегулювати неплатоспроможність банків або її високу ймовірність за рахунок внутрішніх джерел, зокрема, шляхом списання власних коштів акціонерів (Коломойського, Боголюбова – Ю.Б.)”, – сказала Венедиктова.

Процедура bail-in – нова для нашої банківської системи. Це не покарання і не санкції, а заходи, покликані стимулювати власників банку і пов’язаних з банком осіб не обнуляти активи і утримувати банк на плаву, підкреслює Офіс Генерального прокурора.

“Офіс Генпрокурора відстоює 1 млрд грн активів держави у справі “Приватбанку”: від її результату залежить доля позовів на 29 млрд грн” – Венедиктова.

Фактично Венедиктова визнала законність дій Нацбанку в 2016-му році.

Можна зробити висновок, що держава не змінить позицію в справі “ПриватБанку” і продовжить курс на виконання вимог МВФ.

Таке трактування Венедиктовою справи “ПриватБанку” показує, що позиція держави чітко визначена. Тепер будь-яка зміна цієї позиції призведе до скандалу.