Верховний суд зобов’язав «УЗ» виплатити борги ДП «Донецька залізниця» банкам РФ

Ірина Дубровська 26, Червень 2020, 11:36 649
Верховний суд зобов’язав «УЗ» виплатити борги ДП «Донецька залізниця» банкам РФ

Велика Палата Верховного Суду визнала АТ “Укрзалізниця” правонаступником ДП “Донецька залізниця” з дати державної реєстрації АТ – 21 жовтня 2015 року.
У зв’язку з цим “УЗ” загрожують фінансові проблеми, так як компанія повинна погасити 6,5 млрд грн боргів “Донецької залізниці” перед кредиторами, інформація з посиланням на прес-службу “Укрзалізниці”.

У компанії заявили, що тепер “Укрзалізниця” буде позбавлена можливості обґрунтовано заперечити або представити докази на спростування їх вимог, зважаючи на відсутність у товариства будь-яких первинних документів, оскільки вся інформація та документи з початком антитерористичної операції залишилися в ДП “Донецька залізниця” та структурних підрозділах на територіях, контрольованих російськими бойовиками “ЛДНР”.

Також рішення Верховного Суду за фактом означає, що “Укрзалізниця” буде зобов’язана погасити всі борги ДП “Донецька залізниця”, не отримавши при цьому від останнього ніякого майна у статутний капітал. Відзначається, що в даний час на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Луганської і Донецької областей, знаходиться понад 20 тис. вантажних вагонів “Укрзалізниці”, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів і більше 300 локомотивів.

В УЗ підрахували, що сума фінансових зобов’язань ДП “Донецька залізниця” перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, серед яких є підприємства власності суб’єктів резидентства держави-агресора РФ, зокрема, “Ощадбанк” на суму 3,5 млрд грн, “ВТБ банк “на суму 1,2 млрд грн і т. п., надані ними кредитні ресурси були використані ДП на придбання та оновлення основних засобів, що залишилися після початку агресії РФ на окупованій території.

“Укрзалізниця” наголошує, що таке рішення ставить під загрозу фінансовий стан і стабільність функціонування суспільства і просить влади втрутитися в ситуацію.