Археологи за допомогою лазера відновили давньоримську фреску. ФОТО

Володимир Маркопольский 26, Лютий 2021, 02:17 251

Вченим вдалося за допомогою спеціального лазера очистити і відновити унікальну стародавню фреску, якій більше двох тисяч років.

Сама фреска була знайдена в Стародавньому римському місті Помпеї в саду Casa dei Ceii, повідомляє “Думка“, з посиланням на Daily Mail.

Основна частина фрески, на якій зображені лев, що переслідує Бика, дикий кабан, який кидається на оленя і леопард, атакуючий вівцю, була сильно пошкоджена в результаті знаменитого виверження вулкана Везувій, а також від вологи і часу.

Стародавні жителі Помпеї зазвичай прикрашали стіни по периметру помпейських садів фресками, щоб вони створювали жителям міста певну атмосферу. На відновленій фресці, крім зображення диких звірів, були показані види Стародавнього Єгипту, з тваринами з дельти Нілу, а саме крокодили і бегемоти, за якими вели полювання африканські пігмеї. Так само на відновленій фресці зображений корабель, який перевозив амфори.

В саду Casa dei Ceii, на задній стіні якого була розташована фреска на мисливську тематику, так само було два фонтани, на яких були зображені німфа і Сфінкс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Йорданії археологи знайшли сліди 20-тисячолітнього ритуалу поховання.

Раніше повідомлялося, що в Британії знайдено пам’ятник мезоліту вдвічі старше Стоунхенджа.

Нещодавно археологи показали, як виглядав найдавніший протез.

Крім того, повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Також ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.