Болгарські археологи знайшли глиняну табличку з листом невідомою мовою

ДУМКА 30, Березень 2021, 07:57 138
Болгарські археологи знайшли глиняну табличку з листом невідомою мовою

При археологічних розкопках в центральній частині Болгарії археологи виявили ще одну глиняну табличку. Фахівці оцінюють її вік в 7000 років.

На табличці нанесені знаки, які вважаються прототипом писемності. Це вже не перша подібна знахідка в цьому регіоні для цього культурного шару. Дані про знахідку опубліковані в Archaeology in Bulgaria.

Табличку виявили під час розкопок доісторичного поселення, яке існувало тут по обох берегах річки приблизно з 5100 по 4800 роки до нашої ери. Це період пізнього неоліту і раннього мідного століття, – повідомляє Planet today.

Глиняна табличка з нанесеними на неї знаками на думку істориків є яскравим прикладом протопису. На жаль, на даний момент розшифрувати напис не представляється можливим, оскільки в записах не використаний жоден відомий науці алфавіт. Однак, вчені сподіваються, що надалі подібне завдання зможе вирішувати штучний інтелект.

Перші подібні таблички були знайдені на території Східної Європи ще в 60-і роки минулого століття, і з тих пір їх знаходили регулярно. Найстарішою з них 8000 років. Вже в момент перших знахідок вчені ввели в обіг термін “протописьмо”.

Більшість табличок має довгасту форму, вони виготовлені з необпаленої глини, і на них, в деяких випадках, крім ліній і візерунків, є малюнки тварин. Однак досі не доведено, що ці знаки були способом передачі інформації.

Новини по темі: