Гнізда ос допомогли побачити найдавніший малюнок кенгуру

ДУМКА 5, Березень 2021, 10:06 134
Гнізда ос допомогли побачити найдавніший малюнок кенгуру

Вік зразків наскального живопису визначили за допомогою радіовуглецевого аналізу древніх осиних гнізд. Одне із зображень, малюнок кенгуру, було нанесено близько 17,3 тисячі років тому.

Воно виявилося найстарішим з відомих наскельних малюнків на території Австралії. Про це повідомляє Nature.

Група австралійських дослідників на чолі з Деміеном Фінчем з Університету Мельбурна використовувала для датування малюнків в окрузі Кімберлі залишки гнізд грязьових ос, побудованих комахами на поверхні скель. Вони містили частинки вугілля від згорілої трави. Органіка перекрила шари наскельних малюнків.

Вчені проаналізували 27 залишків гнізд з восьми доісторичних скельних укриттів, отримавши радіовуглецеві дати для 16 зображень. Виявилося, що вони з’явилися на скелях Кімберлі в період приблизно від 17 до 13 тисяч років тому.

Читайте також: Вчені прочитали 1900-річну платіжну квитанцію римського легіонера

На найдавнішому малюнку зображений кенгуру розміром близько двох метрів, нанесений охристим пігментом на одному з скельних навісів. Вік зображення вчені встановили, датувавши три вищерозміщених осиних гнізда.

Отримані дати допомагають реконструювати середовище, в якому жили творці самого раннього наскального живопису Кімберлі. Період, коли в зображеннях домінували тварини з нерегулярним заповненням контурів, відповідає закінченню останньої льодовикової епохи. Тоді рівень океану був в цьому місці на 106 метрів нижче і скельне укриття з малюнком кенгуру відстояло від узбережжя на 300 кілометрів далі, ніж в наші дні.

Ймовірно, поширення антропоморфних мотивів у мистецтві постльодникової епохи пов’язане з появою територіальних проблем у місцевого населення. Дослідники вважають, що на території Австралії існують пам’ятники наскального живопису значно давніші малюнка кенгуру з Кімберлі.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.