Стародавні британці робили з останків покійних рідних амулети і музичні інструменти

Володимир Маркопольский 21, Березень 2021, 19:39 104

Дослідники з Брістольського університету і Лондонського Музею природної історії встановили, що предки сучасних британців зберігали кістки мертвих родичів як реліквії.

Археологи вивчили стародавні кістки бронзового століття, зібрані на 28 ділянках розкопок по всій Великобританії, за допомогою радіовуглецевого датування та комп’ютерної томографії. Вчені виявили, що в могилах часто були присутні кістки, що належали людям різних поколінь.

Ретельний аналіз останків показав: деякі кістки до поховання були перетворені в амулети. Їх, ймовірно, зберігали в пам’ять про померлих.

Читайте також: Вчені заявили, що печерні люди впадали в сплячку на подобі ведмедям

Найбільш яскравий приклад-знайдена неподалік від Стоунхенджа сопілка, яку зробили з стегнової кістки 3700 років тому. Згодом музичний інструмент поховали в чоловічій могилі, де його і знайшли серед інших людських останків.

Професор Джоанна штанів розповіла: кістки часом зберігалися під підлогою будинку і навіть виставлялися на огляд. Також їх могли передавати у спадок.

Померлі немов залишалися серед живих, додав провідний автор дослідження Томас Бут.

За його словами, в бронзовому столітті людські останки зберігалися від «декількох десятиліть» до «декількох століть»: до тих пір, поки пам’ять про покійного вже не було кому зберігати.

Результати дослідження опублікував журнал Antiquity.

Новини за темою: