У Китаї знайшли скам’янілу рептилію з двома бивнями

ДУМКА 5, Березень 2021, 00:26 160
У Китаї знайшли скам’янілу рептилію з двома бивнями

Дослідницька команда на чолі з Лю Цзюнем з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук виявила останки рептилії, що мешкала приблизно 255-252 мільйони років тому.

Дослідження опубліковано в науковому журналі PeerJ, а коротко про нього повідомляє CGTN News. Скам’янілі останки істоти, відомої як турфанодон (Turfanodon), були виявлені у формації Наньбаогоу на території автономного району Внутрішня Монголія, на півночі Китаю.

Вік скам’янілості, яка збереглася досить добре, становить від 252 до 255 мільйонів років. Вчені вважають, що ця рептилія ставилася до роду рослиноїдних дицинодонтів. До речі, подібна істота вперше знайдено в тропічній кліматичній зоні.

Читайте також: У Помпеях знайшли відмінно збережену колісницю першого століття

Дицинодонти-це Рептилії, схожі на ссавців, що володіли двома бивнями. Вони мешкали по всьому світу в Пермський і тріасовий періоди. Турфанодон – це вимерлий рід дицинодонтів. Ці істоти виростали до двох метрів в довжину. Знайдені скам’янілості були ідентифіковані в якості нового, раніше невідомого науці виду. Китайські палеонтологи дали йому назву Turfanodon jiufengensis.

До сих пір вважалося, що турфанодони мешкали тільки в помірній зоні. Вчені не раз знаходили останки іншого, куди більш відомого виду-Turfanodon bogdaensis. І кожен раз це відбувалося в помірній зоні.

Нова ж Знахідка доводить, що рептилії Turfanodon є першим відомим науці родом дицинодонтів, представники якого мешкали в обох кліматичних зонах.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.