У Помпеях знайшли відмінно збережену колісницю першого століття

Володимир Маркопольский 2, Березень 2021, 19:08 147

На розкопках легендарного міста Помпеї виявлена унікальна знахідка-колісниця для урочистих релігійних церемоній і весіль. Вона прекрасно збереглася, незважаючи на те, що пробула під землею практично двадцять століть.

Покоїлася візок на території колись величезної багатої вілли Чівіта Джуліана, розташованої на самому в’їзді в місто.

Як повідомляє агентство ANSA, колісниця елегантна, легка і вельми представницька: багато прикрашена складним декором з бронзи і олова, пофарбована в парадний синій колір, а орнамент на боках виконаний на еротичні теми, що говорить про призначення колісниці для весільних церемоній.

Читайте також: Археологи за допомогою лазера відновили давньоримську фреску

Ще на ній збереглися сліди від подушок і мотузок для фіксації вінків. Знайдено навіть відбитки двох колосків пшениці, залишених на сидінні.

“Помпеї продовжує дивувати своїми відкриттями, і так буде багато років на тих двадцяти гектарах, які ще належить досліджувати”, – зазначив міністр культури Італії Даріо Франческіні, радіючи, що з’явився ще одні привід здивувати туристів усього світу.

Відзначається, що подібних знахідок в Італії ще не було. Чотириколісні вози знаходили, але настільки багато прикрашене виявлено вперше.

Читайте також: Вчені прочитали 1900-річну платіжну квитанцію римського легіонера

Помпеї приваблює до себе людей кілька століть через свою трагічну історію. Місто було повністю зруйноване і поховане під шаром лави і попелу під час виверження Везувію в 79 році н.е. протягом двох століть, XVIII і ХІХ, тривали його розкопки.

Зараз тут знаходиться музейний комплекс площею понад 60 гектарів. У 2017 році розкопки окремих територій були відновлені в рамках кампанії з припинення незаконних розкопок і контрабанди артефактів.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.