У Шотландії археологи знайшли залишки середньовічного бенкету. ФОТО

Володимир Маркопольский 18, Березень 2021, 15:30 119

У Шотландії археологи виявили залишки розкішного бенкету, яке влаштували пікти, що населяли цей регіон в V столітті н. е. “шведський стіл” з морепродуктів був влаштований в Кернсі, Стародавньому поселенні залізного століття на Оркнейських островах.

Про це пише Daily Mail.

Ймовірно, це могли бути похорон, або весільне торжество, але в будь-якому випадку його учасники з’їли понад 18 тисяч молюсків, які готувалися тут же, у величезній ямі з багаттям.

У той час їжу готували в невеликих кількостях і найчастіше в приміщенні, так що масштаби трапези і її меню свідчать про те, що вона мала велике значення і була влаштована з дійсно важливої причини.

Після її закінчення все, або майже всі раковини кинули назад в яму, де вони готувалися, так що археологам не склало труднощів їх зібрати і підрахувати. А також провести радіовуглецевий аналіз, що підтвердило припущення про те, що всі молюски були з’їдені під час одного бенкету.

Читайте також: Історики за допомогою зубного рентгена прочитали закриті листи 17 століття

Гурмани залізного століття з’їли під час своєї грандіозної трапези 18 630 морських блюдечок і літорин звичайних. Блюдечки зараз в їжу майже не вживаються, проте використовуються рибалками для наживки. А літорини мають кращу кулінарну репутацію, кухарі описують їх смак, як “м’ясистий і солодкий”.

Археологи підрахували, що навіть якщо на одного гостя покладалося сто молюсків, то тут зібралося на бенкет не менше 180 чоловік, що і в наш час означає грандіозна подія.

Поселення Кернс знайшли археологи-аматори на рубежі ХХ століття, проте масштабні розкопки почалися тут тільки в 2003 році. З того часу команда професора Мартіна Каррутерса з Інституту археології університету Шотландії відшукала тут залишки круглого общинного будинку і підземні ходи.

Читайте також: Історики розкрили сенс стародавніх кельтських текстів

Також тут були знайдені осколки римських скляних судин, кам’яні фішки для гри і різьблений посудину з китової кістки з людською щелепою всередині.

Оркнейські острови були заселені з 6000 р. до н. е., з 300 по 900 рік нашої ери тут проживали переважно пікти, кельтомовні народи, яких описували в своїх працях римські історики і які дали їм цю назву. “Пікт” на латині означає”розмальований”. Вважається, що це прізвисько місцеві аборигени отримали через свої татуювання.

Новини за темою: