Вчені показали 3D-макет справжньої корони короля Данила Галицького

ДУМКА 20, Серпень 2021, 08:28 1682
Вчені показали 3D-макет справжньої корони короля Данила Галицького

Історики показали публіці корону, якою Данила Галицького коронували в 1253 році і яка передавалася з покоління в покоління.

Про це повідомив кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров.

Оригінальне зображення Корони Русі-України. Це реконструкція корони Данила Галицького, якою його коронували у 1253 році. Корона передавалась у спадок його нащадкам разом із титулом королів та господарів Королівства Русі. Ця держава, що була спадкоємицею Київської Русі, під тиском російських та радянських істориків довгий час називалась «Галицько-Волинське князівство».

Корона Данила Галицького – є сакральною пам’яткою України, що на рівні з гербом, прапором, гетьманськими та президентськими клейнодами – є символами української державності та історичної тяглости.

Зображення Корони вдалось виокремити серед джерел, які не сприймаються дослідниками історії Руси, а саме з митних пломб ХІІІ ст. Протягом року історики досліджували українські та іноземні пам’ятки для створення 3D макету корони.

Від нині питання Великого герба з намальованою над ним уявною короною – стає підваженим. Сподіваємось, що до роботи над проєктом герба буде задіяна реальна корона Королівства Русь.

Вчені показали 3D-макет справжньої корони короля Данила Галицького