В ізраїльському сафарі-парку випадково знайшли розкішні римські саркофаги

Володимир Маркопольский 25, Лютий 2021, 10:52 118

В Ізраїлі важливе археологічне відкриття було зроблено на території сафарі-парку в місті Рамат-Гана. Там були виявлені два саркофаги римської епохи, які довгий час були приховані землею і рослинністю.

Як повідомляє Israel National News, стародавні поховання були виявлені випадково.

На території сафарі-парку планується будівництво нового об’єкта. Під час земляних робіт будівельники натрапили на великі кам’яні предмети, розташовані в земляних нішах правильної прямокутної форми.

На місце були викликані археологи. Виявилося, що робітники знайшли два розкішних саркофага римського періоду. Вік кожного з них становить близько 1800 років. Цікаво, що ці кам’яні труни насправді виявлені повторно. Про це вченим розповіли “ветерани сафарі-парку”.

Вони розповіли, що труни були знайдені багато років тому, але тоді про знахідку фахівцям ніхто не повідомив. Саркофаги просто були перенесені в інше місце і поховані під піском, після чого про них поступово забули. Тільки зараз відкриття було зроблено повторно. Експерти з управління старожитностей Ізраїлю і не приховують, що вони вражені такою знахідкою.

Судячи з типу каменю, його обробці і багатим візерункам, саркофаги призначалися для людей дуже високого соціального статусу. Зокрема, труни прикрашені символічними дисками, призначеними для захисту і супроводу душі в її подорожі в загробний світ.

Іншою прикрасою саркофагів є квіткові гірлянди. За словами археологів, подібні мотиви часто використовувалися для прикраси трун в елліністичний період. Цікаво, що стародавні майстри з якоїсь причини не завершили свою роботу.

Між квітковими гірляндами були виявлені овальні заготовки. На думку археологів, спочатку вони призначалися для виготовлення виноградних грон, що теж було традиційним мотивом. Чому майстри так і не вирізали ці грона, залишається загадкою.

Встановлено, що саркофаги були виготовлені з місцевого каменю, привезеного, ймовірно, з іудейських пагорбів або Самарії. Вчені пояснили, що в римський період для поховання важливих людей використовувалися мармурові саркофаги, причому виготовляли їх з матеріалу, привезеного з території сучасної Туреччини.

В даному випадку дослідники зіткнулися з вкрай рідкісною спробою імітацією престижних саркофагів. Обидва труни повністю відповідають критеріям розкішних трун, за винятком тільки використаного матеріалу. Втім, можливо, причина “імітації” полягала в поспіху.

До слова, два саркофага не просто розташовувалися один поруч з одним. Їх прикрашає абсолютно ідентичний орнамент це означає, що вони могли бути виготовлені для чоловіка і дружини або для членів однієї сім’ї. Точне походження саркофагів встановити тепер навряд чи вдасться. Але археологи вказують на те, що в римський період неподалік від сучасного сафарі-парку розташовувалося місто Мессубім.

Раніше повідомлялося, що в Британії знайдено пам’ятник мезоліту вдвічі старше Стоунхенджа.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи показали, як виглядав найдавніший протез.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.