Вчені пояснили, звідки на Землі з’явилася вода

ДУМКА 20, Березень 2021, 05:51 214
Вчені пояснили, звідки на Землі з’явилася вода

Вода покриває 70% поверхні Землі і має вирішальне значення для життя в тому вигляді, в якому ми її знаємо, але питання про те, як вона опинилася на нашій планеті, є давнім науковим суперечкою.

Одна з поширених теорій полягає в тому, що вода була занесена на спочатку суху Землю разом прийшли здалеку кометами і астероїдами. Головними підозрюваними, згідно з цією теорією, є Метеорити, відомі як вуглецеві хондрити, які багаті водними мінералами.

Але проблема полягає в тому, що їх хімічний склад не зовсім відповідає гірським породам нашої планети. Крім того, вуглецеві хондрити утворилися в зовнішній частині Сонячної системи, що знижує ймовірність їх потрапляння на ранню Землю.

Інша група метеоритів, що називаються енстатитовими хондритами, набагато ближча за хімічним складом до земних порід і містить аналогічні ізотопи (типи) кисню, титану і кальцію. Це вказує на те, що вони були будівельними блоками Землі та інших внутрішніх планет.

Читайте також: Вчені пояснили, як людський мозок приймає рішення

Однак, оскільки ці породи сформувалися близько до Сонця, вважалося, що вони занадто сухі, щоб стати джерелом багатих водойм Землі.

Щоб перевірити, чи це насправді космохімік Лауретта Піані та її колеги з Center de Recherches Petrographiques et Geochimiques (CRPG, CNRS / Universite de Lorraine) використовували мас-спектрометрію для вимірювання вмісту водню в 13 енстатитових хондритах. Зараз ці породи досить рідкісні, складаючи лише близько двох відсотків відомих метеоритів в колекціях по всьому світу, і їх важко знайти в первозданному, незабрудненому стані.

Вчені виявили, що матеріал містить достатньо водню, щоб доставити на Землю принаймні в три рази більше води, ніж міститься в сучасних океанах, а можливо і більше. Крім того, з’ясувалося, що ізотопний склад океанів відповідає суміші, що містить 95% води з енстатитових хондритів, і це — ще один доказ того, що вони відповідальні за основну частину води на Землі.

Читайте також: Вчені заявили, що життя на Землі могло зародитися після удару блискавки

“Наше відкриття показує, що будівельні блоки, з яких формувалася Земля, могли внести значний внесок в утворення води на нашій планеті. Водневмісний матеріал був присутній у внутрішній частині Сонячної системи під час утворення кам’яної планети навіть, незважаючи на те, що температура була занадто високою для конденсації води», — Лауретта Піані.

Раніше було відомо, що в енстатитових хондритах містяться ті ж ізотопи кисню, титану і кальцію, що і на Землі. Дане дослідження показало також, що це стосується ізотопів водню і азоту, і якщо енстатітовие хондрити були будівельними блоками нашої планети, то велика кількість атмосферного азоту і водню в складі води також могло надійти з них.

Піані додав, що дослідження не виключає пізнішого додавання води з інших джерел, таких як комети, але показує, що енстатитові хондрити зробили значний внесок у водний баланс Землі в той час, коли вона формувалася.

Новини за темою: