Вчені заявили, що печерні люди впадали в сплячку на подобі ведмедям

Володимир Маркопольский 21, Березень 2021, 17:35 147
Вчені заявили, що печерні люди впадали в сплячку на подобі ведмедям

Щоб пережити холодну і голодну зиму, наші далекі предки впадали в сплячку. Про це відкриття розповіли іспанські та грецькі палеонтологи.

Дослідники з Мадридського університету імені Карла III і фракійського університету імені Демокріта проаналізували кісткові скам’янілості древніх людей, виявлені в печері Сіма-де-лос-Уесос (Іспанія). Там знаходиться масове поховання, якому 400 000 років.

Палеонтологи встановили, що деякі зміни в кістковій тканині доісторичних людей ідентичні змінам, які характерні для тварин, що впадають у сплячку.

Іспанець Хуан-Луїс Арсуага, який очолював команду, і грек Антоніс Барціокас стверджують: зростання кісток древніх людей щорічно переривався на кілька місяців. Про це свідчить аналіз зразків кісткової тканини.

Уповільнення метаболізму допомагало людям виживати “протягом тривалого часу в холодних умовах з обмеженими запасами їжі”. Відповідно, розвиток кісток в ці періоди порушувалося.

Читайте також: Вчені пояснили, звідки на Землі з’явилася вода

Вони боролися з голодом і холодом за допомогою сну
Можна припустити, що генетична основа гіпометаболізму може зберегтися у різних видів ссавців. У тому числі, у людини, заявили палеонтологи Арсуага і Барціокас.

Структура пошкоджень, виявлених в людських кістках печерних людей, порівнянна зі змінами в кістках впадають в сплячку ссавців. В тому числі ведмедів.

У цій же печері палеонтологи знайшли скам’янілості ведмедя Ursus deningeri, навічно впав у сплячку. Цей факт надає ще більшої переконливості припущенню про те, що люди робили те ж саме. Адже в холоді і при нестачі їжі вони теж хотіли вижити.

Вчені, які не брали участі в дослідженні, вважають, що результати цієї роботи викличуть палкі суперечки.

Новини за темою: