Через перенесення ЗНО випускники стали отримувати повістки в армію

consaidin 8, Липень 2020, 01:29 463
Через перенесення ЗНО випускники стали отримувати повістки в армію

Міністерство освіти і науки нагадало Міноборони про відстрочку військового призову для абітурієнтів

Вступники до ВНЗ скаржаться до Міністерства освіти і науки, що отримують повістки з військкоматів незважаючи на те, що весняний призов в зв’язку з карантином продовжили до кінця липня, а початок вступної кампанії перенесли на серпень, повідомляє прес-служба Міносвіти.

Міносвіти звернулося з листом до Міноборони з проханням врегулювати питання про надання випускникам відстрочки від весняного призову, заявили в Міносвіти.

У розпорядженні Кабміну зазначено, що призов громадян віком 18-19 років на строкову військову службу може проводитися виключно за їх бажанням, підтвердженому письмовою заявою, додали у відомстві.

16 січня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про призов на строкову службу чоловіків з 18 (включно) до 27 років.
16 січня тоді ще міністр оборони Андрій Загороднюк уточнив, що обов’язковий призов – з 20 років, а з 18-ти чоловіки зможуть вступити в ЗСУ за власним бажанням.
23 березня Зеленський переніс весняний призов на літо.
5 червня Міністерство освіти і науки домовилося з Міноборони про те, що випускники шкіл і вищих навчальних закладів не підлягають військовому призову влітку цього року.