У Степанова стався конфлікт із главою «Медзакупівель» через закупівлю вакцин

Ірина Дубровська 22, Лютий 2021, 15:08 43
У Степанова стався конфлікт із главою «Медзакупівель» через закупівлю вакцин

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) звинувачує держпідприємство «Медичні закупівлі» у зриві закупівель ліків і медвиробів на суму 950 мільйонів гривень. У відповідь на заяву МОЗ очільник підприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов стверджує, що саме Міністерство охорони здоров’я у 2020 році створило умови для зриву закупівель ліків і медвиробів, і сподівається, що аудит Рахункової палати вкаже на винних у невчасних тендерах.

У Степанова та Жумаділова стався конфлікт через закупівлю вакцин, коли останній публічно розкритикував МОЗ та звинуватив відомство у зриві перемовин.

“Міністре Степанов, … ви особисто несете відповідальність за замах на зрив 100% закупівельної номенклатури минулого року… У минулому році ви зробили все, аби наші співгромадяни залишились без ліків взагалі. Лише фаховість та висока мотивація команди ДП зменшила цю цифру до 20%. Решту ми встигли закупити. Рекордно швидко, рекордно ефективно із нульовою корупційною складовою. За останнє я вже перепрошував, — наголосив глава «Медзакупівель».

Жумаділова зараз звинувачують у зриві закупівлі вкрай важливих для українців препаратів: для лікування серцево-судинних хвороб і дитячої онкології. Всього на 1 мільярд гривень.

Глава ДП “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов за свою коротку кар’єру в державних органах вже встиг побувати в гучних скандалах.
У 2016 році Жумаділов притягувався до відповідальності за порушення державної таємниці. Тоді він займав посаду глави Біляївської райдержадміністрації (Одеська область).

На цій же посаді Жумаділова викрили в несвоєчасній оплаті праці співробітників. За це його хотіли притягнути до адміністративної відповідальності, проте виробництво закрили за обставинами, що виключають виправдання. Йшлося про закінчення термінів накладення адміністративного стягнення.

Жумаділова призначили главою Біляївської райдержадміністрації 25 серпня 2015 року. Він звільнився з займаної посади 10 березня 2017 року, за власним бажанням. А вже з квітня 2019 року Жумаділов очолює державне підприємство “Медичні закупівлі України”. Однак і на цій посаді він не заробив собі репутацію ефективного менеджера.

Неефективних менеджерів треба звільняти з державних посад, вважають політологи. Втім, рішення по Жумаділову з якихось причин не приймається.

Сам Жумаділов між тим стурбований збереженням бюджету для кримсько-татарського каналу і лобіює виділення бюджетних коштів на його роботу. На переконання Жумаділова, держава (платники податків) повинні фінансувати цей канал в обсязі не менше 50 млн грн на рік, а то і 100 млн грн, а це вже в середньому 10000 зарплат лікарів і знову таки питання ефективності розпорядження коштами.

Нагадаємо, українська компанія-імпортер “Лекхім” попередила керівництво держпідприємства Медичні закупівлі України про затримку поставок першої партії вакцини від коронавірусу китайського фармвиробника Sinovac Biotech.

Після цього, НАБУ розпочало розслідування щодо закупівлі китайської вакцини від COVID-19.

Раніше, журналісти сайту Chas News стверджували, що Степанов збрехав про вимогу Китаю продавати вакцину через “Лекхім”.

Крім того, Степанов дорікнув українців в недовірі до китайської вакцини, нагадавши про черги за айфонами.