У Зеленського по-тихому відкрили небо російським літакам,- Цаплієнко

consaidin 11, Липень 2020, 12:45 3497
У Зеленського по-тихому відкрили небо російським літакам,- Цаплієнко

У п’ятницю, 10 липня, російський пасажирський літак, який здійснював внутрішній рейс за маршрутом Анапа – Санкт-Петербург

Росія відновила цивільні польоти над Україною. У небі над неокупованою територією вперше за п’ять років був помічений російський борт. Без згоди офіційного Києва це було б неможливо. Однак громадськість про це ніхто заздалегідь не повідомив.

Про відновлення транзиту авіації РФ по Україні написав в Telegram український журналіст Андрій Цаплієнко: “Росіяни знов в українському небі. Сьогодні російський пасажирський літак вилетів з Анапи і попрямував до Санкт-Петербурга над Донбасом – і окупованим, і неокупованим. Це неможливо було б зробити без дозволу відповідних офіційних структур України. Для них, схоже, війна за суверенітет цієї країни закінчилася”.

Як свідчать дані сервісу Flightradar24 це був Airbus A319-112 компанії “Уральські авіалінії”, зареєстрованої в Єкатеринбурзі. Борт летів через територію ОРДЛО, Луганської та Харківської областей. Потім увійшов у російський повітряний простір.

Російський літак увійшов у повітряний простір над Донбасом і Харківщиною 01

Як показує схема прольоту, поблизу Ростова-на-Дону борт повертає на захід і рухається через Україну, де в районі тимчасово окупованих російськими військами міст Брянка та Кадіївка вирівнює курс і далі вже рухається на північ.

Зазначимо, прольоти територією України для російських літаків заборонені, а рейси через зону бойових дій на Донбасі не здійснює жоден перевізник світу.

Без дозволу української влади та супроводу українського диспетчера політ не міг бути здійснений. Намагання з’ясувати в Міністерстві оборони і ДП “Украерорух” як таке сталося наразі не увінчались успіхом. У Державній прикордонній службі повідомили, що такі випадки не належать до зони відповідальності їх відомства.

Варто зазначити, що Київ заборонив транзит авіації Росії по території України в листопаді 2015 року. Наступні 5 років тільки кілька російських літаків знаходилися в повітряному просторі неокупованої України. Йдеться про борт, який був задіяний в обміні полоненими з РФ. Також був випадок, що Київ дозволив проліт російського пасажирського літака, який потрапив в бурю.