В Україні назріває міжнародний скандал з Туреччиною

Ірина Дубровська 7, Червень 2020, 19:11 472
В Україні назріває міжнародний скандал з Туреччиною

На якомусь етапі ситуація таки вибухнула. Днями голова Нацради реформ Саакашвілі звернувся до начальника головного управління Держслужби з питань праці у Дніпропетровській області…

Мені здається, у нас назріває новий міжнародний скандал… цього разу з Туреччиною. Причина до смішного банальна: у дніпропетровській області або з політичних причин (війна губернатора з мером Дніпра) або економічної (банальна жадоба грошей) розкрилася історія з недобудовою метро.

Про це близько години тому написав у Фейсбуці політолог Михайло Чаплига.

Історія не зовсім регіональна бо в її витоках стоїть сам Президент, який в лютому 2020 року зустрічався з президентом Туреччини Ердоганом. Вони обговорювали розширення співпраці між країнами в тому числі у сфері транспорту.

Тим часом, у Дніпрі досить відома турецька фірма «Лімак», вигравши у відкритому конкурсі тендер на будівництво метро, вже досить довго намагається зрозуміти, як правильно класифікувати ФАНТАСТИЧНІ вимоги обласної верхівки щодо надання дозволу на підземні та відкриті гірничі роботи, необхідні… (присядьте) при видобутку корисних копалин!

Круто! Прийшли турки будувати метро… тендер виграли, місто чекає… А тут бац (!!!), обласне керівництво, очевидно підозрюючи наявність нафти і золота в надрах Дніпра, не дає почати роботи, вимагаючи дозвіл для видобування корисних копалин!

Ну та Бог з тим дозволом… Схематоз давно відомий! Вимагаєш ліву довідку, а отримати її зможеш тільки коли «правильно» домовишся. І зауважте, ніякої корупції! Типо то ж не «область» якийсь департамент! Та то не ми такі «фантазери» — то мовляв вимоги «управи» такі… І так кілька років. Змором беруть.

Всі! Пам’ятаєте історію з Икеей? Ті роками не могли зайти в Україну, бо принципово не дають хабарів. Ну ось… в дніпропетровській області мабуть за тими ж лекалами.

Проблеми з отриманням необхідних дозволів у турецької компанії почалися відразу ж після того, як в 2019 році змінилася верхівка керівництва Дніпропетровської області.

Обласне управління Держслужби з питань праці зажадали у «Лімак» чотири дозвільних документа. Два документа компанія надала відразу – дозвіл на газополум’яні і вибухові роботи, а також на пов’язані з енергією вибуху. Ці документи були спочатку у компанії, яка працює за міжнародними стандартами.

А потім ще два!!!!! Ті, які стосуються видобутку корисних копалин і які отримати виявилося не так то просто… Їх просто не дають! Або не дають просто…
Читайте також: Україна хоче оживити “нормандський формат” і досягти миру на Донбасі, але не бачить взаємної конструктивності з боку РФ, – Кулеба

На якомусь етапі ситуація таки вибухнула. Днями голова Нацради реформ Саакашвілі звернувся до начальника головного управління Держслужби з питань праці у Дніпропетровській області Владислав Катченко з вимогою пояснити, чому обласні чиновники вже рік не реєструють повідомлення, необхідне «Лімак» для початку вибухових робіт і продовження будівництва метро в Дніпрі.

Здавалося би, ситуація повинна вирішитися без іміджевих втрат для країни і з користю для Дніпра, але немає!

Після того, як афера керівництва дніпропетровської області виявилася в світлі прожектора» Саакашвілі, винними вирішили призначити… турків! Адже вони такі безтолкові – не пішли на торг з керівництвом області!

Одна біда – «Лімак» входить в топ 250 кращих будівельних компаній світу. Є частиною Limak Holding, заснованого в 1976 році і спеціалізується на великих інфраструктурних проектах. Перераховувати їх відомі об’єкти по всьому світу просто немає сенсу.

Але містечкове керівництво дніпропетровської області вирішує, що пора якось виправдовуватися і кличе на допомогу товаришів з СБУ! Ну а як інакше! І замість того, щоб зайнятися вивченням «схематоза» обласних чиновників, СБУ призначає кримінально винуватим керівництво турецької компанії! Геніально!

Шкода жителів Дніпра… Заручниками амбіцій і хотілок обласного керівництва були саме вони. І метро в Дніпрі.