В українській розвідці розгорівся грандіозний скандал

consaidin 26, Квітень 2020, 15:37 332
В українській розвідці розгорівся грандіозний скандал

Печерський районний суд міста Києва відмовив у задоволенні клопотання слідчому ДБР про відсторонення від посади заступника міністра закордонних справ Єгора Божка і приміщенні його під домашній арешт.

Єгор Божок раніше очолював Службу зовнішньої розвідки України. 10 квітня 2020 р. він отримав підозра в рамках справи про незаконне, на думку ДБР, призначення на посаду першого заступника голови СЗР Сергія Семочко. Нібито той був призначений на цю посаду указом президента без подання глави відомства, як того вимагає закон України “Про Службу зовнішньої розвідки”.

Основною статтею у підозрі Божку є “Перевищення військовою посадовою особою влади або службових повноважень” (ч. 4 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає від 7 до 10 років позбавлення волі.

img
Рішення суду

img

Джерела стверджують, що причиною для відкриття кримінального провадження щодо Єгора Божка нібито став лист нинішнього керівника Служби зовнішньої розвідки Валерія Євдокимова, яку він передав в ГБР.

Нинішній керівник Служби нібито написав, що Сергію Семочко була нарахована заробітна плата у розмірі близько 1,5 млн грн, хоча близько мільйона з цієї суми залишилися на депозиті на рахунках Служби. Також нинішній глава СЗР вказав квітень 2019 року датою надання доступу до державної таємниці Семочко. Однак у той час Єгор Божок вже був звільнений від посади голови СЗР – указ датований 13 березня 2019 року.

“Президент України Володимир Зеленський призначив Валерія Євдокимова головою Служби зовнішньої розвідки у вересні 2019 року. Кажуть, що під ним вже захиталося крісло”.

На думку джерел, неприємності у заступника міністра закордонних справ почалися через особисту неприязнь, яку Євдокимов нібито ні від кого не приховував. Також кажуть, що він мстить через те, що вважає ніби саме Єгор Божок “зарубав” в 2019 році призначення Євдокимова заступником голови СЗР.

“Причиною того, що указ не був підписаний, нинішній керівник СЗР вважає блокування з боку Божка, про що він неодноразово заявляв напідпитку багатьом колегам з інших розвідувальних органів на спільних заходах”, – додало джерело.

За інформацією захисників Єгора Божка, він планує звернутися до суду за захистом честі, гідності і ділової репутації, а також звернутися в правоохоронні органи щодо Валерія Євдокимова – за наклеп і навмисне введення в оману слідства.

Як повідомлялося, Сергій Семочко опинився в центрі скандалу у жовтні 2018 року. Журналісти опублікували розслідування, в якому чиновника звинуватили в корупції і зловживаннях.Також журналісти стверджували, що у новопризначеного в керівництво Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко вісім родичів з обгрунтованими підозрами на наявність громадянства Російської Федерації. Пізніше контррозвідка підтвердила, що дружина і дочка Семочко мають російські паспорти.

НАБУ відкрило справу проти ТОП-розвідника за статтею “незаконне збагачення”, а СБУ – кримінальне провадження за статтею “державна зрада”.

Сам же Семочко заявив, що не має відношення до будинків під Києвом вартістю в мільйони доларів, а його дружина є виключно громадянкою України. Однак журналісти спіймали розвідника на маніпуляціях.

За інформацією джерел, Адміністративний касаційний суд розглядає справу за позовом Сергія Семочко “про його незаконне звільнення з посади першого заступника голови СВР”.