Заручник луцького терориста назвав цирком штурм автобуса

consaidin 22, Липень 2020, 14:13 2882
Заручник луцького терориста назвав цирком штурм автобуса

Терорист говорив з президентом Володимиром Зеленським хвилин 15. Потім він побачив повідомлення у президента на сторінці, яке очікував, і відразу почав роззброюватися. Потім він приніс усім заручникам вибачення і вийшов здаватися.
Про це на своїй сторінці в Faebook написав головний редактор інтернет видавництва Бутусов, який взяв інтерв’ю у заручника з автобуса в Луцьку.

“Я говорив по телефону з двома заручниками – Руслана та Андрій, терорист спілкувався через них”, – повідомив журналіст.

Наводимо повний текст інтерв’ю з Андрієм:

“- Хто ви, як ви потрапили в автобус?

– За професією я – програміст, живу і працюю в Луцьку. Вчора вранці вирішив з’їздити з сином в село. Синові 22 роки.

– Як сталося захоплення автобуса?

– Через кілька хвилин як ми сіли – зайшов цей Максим, сів за нами. Як тільки автобус виїхав з автостанції, він дістав автомат, гранати, підійшов до водія і заявив, що він захопив автобус. Майже відразу він зробив кілька пострілів у стелю, щоб показати, що він говорить серйозно і його вимоги треба виконувати. Він наказав заїхати в центр на Лесі Українки. Закрив двері, штори на вікнах. Сказав, що його вимоги викладені в соцмережах. Потім він подзвонив в поліцію і повідомив про захоплення.

– Що вимагав від заручників злочинець? Про що ви спілкувалися?

– Він говорив монологами, ми намагалися не провокувати, не сварились. Він сказав передзвонити родичам, щоб вони зробили розголосу і повідомили ЗМІ, щоб був резонанс і не було штурму. Сказав подивитися, чи є новини на сайті Цензор.НЕТ, я подивився по телефону, що є, тоді він сказав, що хоче поспілкуватися з кимось із журналістів. Я попросив дружину знайти контакти. Потім мені передали ваш телефон, я вас набрав. Він також вимагав набирати і інші видання. Пам’ятаю, як він спілкувався з Дойче веле. Спілкувався з журналістами однаково – його цікавило тільки, чи знають журналісти про його вимогах, чи всі побачили його звернення, ну і щоб не було штурму. Потім забрав телефони.

– Він діяв раціонально або здавався психічно неврівноваженим? Ви його боялися? Він погрожував вам?

– Він діяв раціонально. Були моменти, коли він погрожував. Щоб вікна не відкривали. Водієві погрожував, щоб не тікав. Навіть наручниками його прикував.

Хоча з іншого боку, намагався діяти ввічливо, не кричав. Коли робив постріли, то бабусі на першому сидіння стало погано, її трясло після пострілів, то він її заспокоював. Виявляється, що він взяв з собою воду, заспокійливі таблетки, від головного болю, і пропонував все це нам.

– Чи міг він вбивати, чи відчували ви загрозу?

– Коли хтось підходив він стріляв. Дрон його дуже роздратував, стріляв по дрону.

– Коли він заспокоївся і вирішив здаватися?

– Після розмови з президентом. Вони говорили з президентом хвилин 15. Потім він побачив повідомлення у президента на сторінці, яке очікував, і відразу почав роззброюватися, повернув нам усім телефони. Потім він приніс нам усім вибачення і вийшов здаватися.

– Як ви сприйняли дивний захоплення терориста, адже його затримали двічі, другий раз з БТРом і світло-шумової гранатою?

– Чесно кажучи, з БТРом це виглядало як цирк, тому що все закінчилося, а знову почали. Було дивно спостерігати.

– Вам не здалося вся ця історія спектаклем?

– Мені здалося, що він був дуже націлений на виконання його вимог, і домігся цього, ось і все.

– Як ви себе зараз відчуваєте?

– Нормально почуваюся, спав нормально “.

Нагадаємо, вранці 21 липня невідомий з вибухівкою захопив автобус в Луцьку і утримував людей в заручниках.

У правоохоронних органах повідомили, що чоловік двічі судимий.

Заступник глави МВС Антон Геращенко розповів, що підозрюваним у захопленні заручників в Луцьку є Кривошей Максим, уродженець РФ, 1975 р.н., який за все відбув близько 10 років ув’язнення.

Увечері Кривошей дозволив поліцейським передати заручникам воду, а також відпустив трьох осіб.

Президент Володимир Зеленський виконав вимогу терориста, записавши короткий відеоролик. Після звільнення заручників запис видалили зі сторінки президента в Фейсбуці.